Dyrektor: Justyna Bartol - Janasek
    Wicedyrektor: Sylwia Baum

Aktualności

Prapremiera filmu "LEŚNE INSPIRACJE"

26.09.2022r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach  odbyła się prapremiera filmu          „ Leśne inspiracje”. Film powstał w ramach szkolnego projektu „ Leśne wychowanie”, który realizowany jest we współpracy z Nadleśnictwem Oborniki.

Celem projektu jest uświadomienie uczniom, jak ważny dla człowieka jest kontakt z przyrodą. Jesteśmy częścią natury i musimy o nią dbać, bez niej nie da się żyć. Dlaczego” Leśne wychowanie”? To właśnie las jest najkorzystniejszym naturalnym środowiskiem dla człowieka – dla jego rozwoju, kondycji fizycznej i psychicznej.  I jest blisko. Każdego dnia możemy zażyć „kąpieli leśnych”.

Za rozwój cywilizacji płacimy wysoką cenę. Pojęcie zespołu deficytu natury stało się pojęciem medycznym.  Dzieci, które mają zbyt mało kontaktu z przyrodą wykazują nadmierną męczliwość fizyczną i psychiczną, brak energii życiowej, trudności w koncentracji uwagi, nadpobudliwość, cierpią na choroby cywilizacyjne (cukrzycę, otyłość, depresję, zaburzenia odżywiania).

W filmie podjęliśmy temat niszowy w całym bogactwie znaczenia lasu. Wiemy, że lasy kształtują klimat,  filtrują powietrze z zanieczyszczeń, chronią wodę i glebę, dostarczają drewna i pożywienia, chronią zdrowie, są miejscem odpoczynku. Jest coś jeszcze. – obcowanie z przyrodą pozwala przeżyć coś niezwykłego. Las wzbogaca ludzkie życie w wartości niewymierne, uskrzydla wyobraźnię, jest źródłem artystycznego poruszenia. O tym właśnie jest film. Aktorzy to uczniowie SP nr 4 im. UNICEF w Obornikach: Matylda Kołakowska, Jan Ogórowicz, Zofia Walenciak, Emilia Nowak, Antonina Nowaczyńska, Krystian Rodak, Julia Pilarska, Amelia Majik, Maja Sygnecka, Julia Wawrzyniak, Zuzanna Filoda, Nadia Fabjańska, Jakub Winiecki, Tymoteusz Walkowiak, Angelika Rodak, Julia Pytel, Liliana Filipiak, Maria Pawlak i Martyna Nowak.  Spisali się na medal. Film zawiera mieszankę wiedzy, sztuki, baśni i oczywiście humoru. Zobaczcie państwo sami. Link do filmu znajduje się na facebooku Nadleśnictwa Oborniki. 

 

Komentarze (0)

Dodal: Justyna Bartol  |   29.09.2022, 08:09

Komentarze (0)   

Dodaj komentarz


OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

OBORNICKI
OŚRODEK KULTURY

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

BIBLIOTEKA
PEDAGOGICZNA


FACEBOOK